Oslo World Web backgrounds6 2022
Small DSC 5052
Oslo World Web backgrounds6 2022

Arkiv

Oslo World er en av Europas ledende festivaler for musikk fra Latin-Amerika, Afrika, Asia og Midtøsten. Her er en oversikt over alle artistene som har spilt på festivalen de siste 28 årene, i alfabetisk rekkefølge.

47soul (Palestina/Jordan) - 2016

A 36 (Sverige) - 2021

A Filetta (Frankrike) - 2007, 2010

A Tribe Called Red (Canada) - 2019

Abdul Aziz Baluch (Baluchistan) - 1997

Abdul Baqi Khayal (Baluchistan) - 1997

Abdul Rahman Surizehi (Baluchistan/Norge) - 1995, 1997, 1998

Ablaye Cissoko, Kristin Asbjørnsen & Olav Torget (Norge/Senegal) - 2016

Achanak (India/Storbritannia) - 2002

Acid Queen (Norge) - 1998

Adama Barry (Burkina Faso/Norge) - 2018

Aditi Das (India) - 1998

Adjagas (Sápmi) - 2005/2010

Admiral P (Norge) - 2012

Adrian Iaies Tango Reflections Trio (Argentina) - 2004

Adriana Calcanhotto (Brasil) - 2010

Afenginn (Finland/Danmark) - 2017

Afrazz (USA) - 1998

African Sunz (Norge) - 2016

Amadou Mariam Oslo World 2021 Darja Olsevskaja 09
Amadou & Mariam på Cosmopolite Scene i 2021

Africando (Senegal/USA) - 2007

Afro Brazz (Tanzania/Norge) - 1995

AfroCubism (Cuba/Mali) - 2010

Afsâneh Rassâ´i (Iran) - 2001

Ahmad Shafi (India) - 2004

Ahmet Haci Tekbilek (Tyrkia) - 1997

Aiba (Norge) - 2020

Airplane & Spaceship (Island) - 2015

Akhtar Channal Zehri (Baluchistan) - 1997

Akutuk (Kamerun/Frankrike) - 2017

Akuvi (Norge) - 2020

Al-Rabi´h (Sverige/Marokko) - 1999

Alagi Mbye (Gambia) - 1996

Albert Paila (Brasil) - 1995

Albita (Cuba) - 2000

Alcione (Brasil) - 1996

Alejandro Meza - 1997

Alexis Le Tan (Frankrike) - 2015

Alfredo Bessa (Brasil) - 2007

Ali Farka Toure (Mali) - 2001

Alif Ensemble (Syria/Libanon/Egypt/Palestina/Irak) - 2014

Alim Qasimov (Azerbaijan) - 2015

Alio Cissokho (Senegal) - 2000

Alo Wala (USA/India/Danmark) - 2015

Alsarah & the Nubatones (Sudan) - 2015

Altin Gün (Nederland/Tyrkia) - 2021

A Tribe Called Red Oslo World2019 Lars Opstad 027
A Tribe Called Red på Parkteatret, Oslo World 2019

Alyona Alyona (Ukraina) - 2021

Altan (Irland) - 2005

Amadou & Mariam (Mali) - 2005, 2008, 2021

Amampondo (Sør-Afrika) - 1998

Amani (Kongo/Sverige) - 1999

Ami Yerewolo (Mali) - 2021

Amjad Ali Khan (India) - 1995

Amna Nasir Saeed (Pakistan) - 2006

Ana Moura (Portugal) - 2012, 2021

Ana Tijoux (Chile) - 2011

Ana Maria Delgado Eriksen (Peru/Norge) - 2004, 2005, 2006

Anders Røine (Norge) - 1997

Andalusian Conspiracy (Norge) - 2013

Anders Engebretsen (Norge) - 2004

Andreas Eriksen (Norge) - 1997

Andreas Ljones (Norge) - 2012

Andreas Røysum Ensemble (Norge) - 2020

Angelique Kidjo (Benin) - 1998

Angham Al-Rafidain Ensemble (Irak) - 2012

Annalisa Dal Pra (Italia) - 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006

Anne Kvaale (Norge) - 2007

Anne Thrine Jackwitz (Norge) - 2007

Anneke Von der Lippe (Norge) - 1995

Anneke Von der Fehr (Norge) - 2000, 2001, 2002, 2003

Annika Skattum (Norge) - 2007

Small Ami Yerewolo Oslo World 2035 Lars Opstad
Ami Yerewolo på Blå, Oslo World 2021

Annweiler (Norge) - 2021

Anouar Brahem Trio (Tunisia) - 2002, 2005

Anouar Brahem (Tunisia) - 2011

Antal (Nederland) - 2014

Ante Skaug (Norge) - 2005

Antonio Zambujo (Portugal) - 2013

Argentina (Spania) - 2013

Armenian Navy Band (Armenia) - 2001

Arne Frang (Norge) - 1995

Arve Tellefsen (Norge) - 1997

Arif (Norge) - 2020

Arild Andersen (Norge) - 2008

Arnaldo Antunes (Brasil) - 2016

Ary Morais (Kapp Verde/Norge) - 2009

Asa (Nigeria) - 2011

Asian Dub Foundation (Storbrittania) - 1999

Asmâa Hamzaoui & Bnat Timbouktou (Marokko) - 2019

Aslak Brimi Kvartett (Norge) - 2018

Asme (Sverige) - 2021

Akutuk OW2017 Lars Opstad 011
Akutuk på Bislett bad, Oslo World 2017

Astrid Hadad (Mexico) - 2010

Atahualpa Machin (Uruguay) - 1995

Atlanter (Norge) - 2013

Atlas (Norge/Marokko) - 2016, 2017, 2018, 2019, 2020

Atlas m/ Morton Zakaria og Khalid Laaouam (Norge/Marokko/Spania) - 2018

Audun Erlien (Norge) - 1995, 2002, 2003

Aurelio & the Garifuna Soulband (Honduras) - 2011

Avatar (Nepal/Norge) - 2018

Awesomnia (Norge) - 2015

Ayo (Nigeria/Tyskland) - 2014, 2019

Ayom (Brasil/Angola/Hellas/Italia) - 2021

AySay (Danmark/Kurdistan) - 2021

Ayub Ogada
(Kenya) - 1994

Axel (Norge) 2007

Aziz Sahmaoui & University of Gnawa (Marokko/Senegal) - 2012

OWMF 2014 Buika Lars Opstad 009
Buika spilte på Oslo World både i 2008 og 2014.

Ba Cissoko (Guinea) - 2007

Baba Soul & the Professors of Funk (Norge/Portugal/Brasil/Sveits) - 2018

BaBa ZuLa (Tyrkia). -2012

Bachar Mar-Khalifé (Frankrike/Libanon) - 2021

Badmarsh & Shri (Storbrittania/India) - 2001

Bafana Nhlapo (Norge/Sør-Afrika) - 2014/2018

Bajofondo Tangoclub (Argentina/Uruguay) - 2007

Bakshi Salmat Qawwali (Pakistan) - 1998

Ballaké Sissoko & Vincent Segal (Mali/Frankrike) - 2011

Balkan Beat Box (USA/Israel) - 2007

Baloji (Kongo) - 2013

Bally Sagoo (India) - 1994

Bamada (Mali) - 1996

Bamba Pana & Makaveli (Tanzania) - 2019

Barth Niava (Norge/Elfenbenkysten) - 2003

Bassekou Koyate & Ngoni Ba (Mali) - 2012

Bassiani: HVL, Kvanchi (Georgia) + g-Ha, Olanskii, Karima F (Norge) - 2017

Batida (Portugal/Angola) - 2015

Bayete (Sør-Afrika) - 1997

Becaye Aw (Mauretania/Norge) - 1995, 2001

Bedouin Burger + DJ Ramy (Libanon/Syria/Norge/Frankrike) - 2021

Beglomeg (Norge) - 2013, 2021

Bei Ru (USA/Armenia) - 2016

Belén Maya (Spania) - 2016

Bendik Baksaas (Norge) - 2018, 2019

Bendik HK (Norge) - 2021

Bendik Hofseth (Norge) - 1997, 1998, 2008

Bengalo (Norge/Balkan) - 2004

Benin International Musical (Benin) - 2018

benny_b (Norge) - 2021

Berit Opheim (Norge) - 1999

Berit Opheim & Rolf Lislevand (Norge) - 2013

Besh o droM (Ungarn) - 2008

Small Bixiga70 Oslo World2018 Lars Opstad 123
Bixiga på Nasjonal Jazzscene, Oslo World 2018

Betty Zogbo (Elfenbenkysten) - 1995, 1997

Bianca (Norge) - 2020

Bibi Razia (Pakistan/Norge) - 2004

Birger Sulsbrück (Tyskland) - 1996

Bixiga 70 (Brasil) - 2018

Bjørgulv Straume (Norge) - 1996

Bjørn Kjellemyr (Norge) - 2003

Bjørn Klakegg (Norge) - 1999, 2003

Black Noise (Sør-Afrika) - 2006

Black Star Liner (Storbritannia) - 1999

Black String & Jambinai (Korea) - 2013

Blade & Beard (Iran) - 2017

Blitz the Ambassador (Ghana) - 2014

BLK JKS (Sør Afrika) - 2009

Boban Markovic Orkestar (Serbia) - 2005

Boddhi Satva (Den sentralafrikanske republikken)

Bolly-Flex Dancers (England) - 2011

Bombino (Niger) - 2011, 2018, 2019

Bonga (Angola) - 2011, 2017

Bongeziwe Mabandla (Sør-Afrika) - 2019

Bongo Maffin (Sør-Afrika) - 2002

Boubacar Traoré (Mali) - 2012

Brazz Brothers (Norge) - 1995

Brian Zanji (Zambia) - 2000

Brian Not Brian B2B Øyvind Morken (Iran/Norge) - 2016

Brigitte (Frankrike) - 2012

Broen (Norge) - 2019

Bugge Wesseltoft (Norge) - 1995, 2005, 2006

Bugge Wesseltofts OK World - 2013, 2018

Bulgarian Voices Angelite (Bulgaria) - 2000

Buika (Spania) - 2008, 2014

Busi Ncube (Zimbabwe/Norge) - 2010

Baaba Maal (Senegal) - 1998

Caravan Palace (Frankrike) - 2009

Cai Luong (Vietnam) - 1996

Calypso Rose OW2017 Lars Opstad 033
Calypso Rose åpnet Oslo World på Rockefeller i 2017

Calixto Oveido (Skandinavia/Cuba) - 2003

Calle Real (Sverige/Cuba) - 2001

Calypso Rose (Trinidad & Tobago) - 2017

Camané (Portugal) - 2003

Carl Fuck (Norge) - 2021

Carmen Linares (Spania) - 2000

Carmen Linares & Javier Baron (Spania) - 2015

Carminho (Portugal) - 2016

Cathrine Grøndahl (Norge) - 2002

Celio de Carvalho (Brasil/Norge) - 1994, 1995

Celtic Roots Ensemble (Norge/Sverige/Storbritannia) - 2017

Cem Yildiz (Tyrkia) - 2006

Cero39 (Colombia) - 2018

César Stroscio Esquina Trio (Argentina) - 1997

Cesaria Evora (Kapp Verde) - 2004, 2007

Céu (Brasil) - 2017

Chaba Zahouania (Algerie) - 1994

Chalf Hassan (Marokko) - 1997

Chancha Via Circuito (Argentina) - 2015

Chango Spasiuk (Argentina) - 2005, 2015

Chango Spasiuk & Per Einar Watle (Argentina/Norge) - 2019

Charles Shava (Zambia) - 2000

Charlotte Øster (Norge) - 2003, 2005

Chassol (Frankrike) - 2017, 2018, 2021

Cheb Hocine and Raï To (Norge/Algerie) - 1997

Cheb Mami (Algerie) - 1995

Cheikh Lô (Senegal) - 2016

Cheikha Rimitti (Algerie) - 2000

Chico Trujillo (Chile) - 2015

Chicuelo & Marco Mezquida (Spania) - 2021

Chika Dole (Norge) - 2020

Christina Branco (Portugal) - 2002

Cirkus Sibylla (Norge) - 2000

Dengue Dengue Dengue Oslo World2019 Foto Helge Brekke MG 3660
Dengue Dengue Dengue på Blå i 2019

Ciwan Haco (Syria/Kurdistan) - 1995

Claudia Codega (Argentina) - 1995

Color Tango (Argentina) - 1995

Concorde Nkabinde (Sør-Afrika) - 1998

Craca e Dani Nega (Brasil) - 2019

Cuban Beats All Stars (Cuba) - 2015

Daara J (Senegal) - 2004

D´Gary (Madagaskar) - 1997

Da Bushmen (Botswana/Sør-Afrika) - 1997

Da Capo (Sør-Afrika) - 2018

DA D.O.N.S (Norge) - 2002

Da Lata (Storbrittania/Brasil) - 2000

Dadafon (Norge) - 2001

DAHIR (ONKOD) - 2019, 2021

DakhaBrakha (Ukraina) - 2011

Dam (Palestina) - 2008

Damini House of Culture (Norge/India) - 1998 - 2008

Danny Maroc (Norge/Marokko) - 2014

Daniele Di Bonaventura (Italia) - 2010

Darkowa (Norge) - 2020

Dastan Ensemble & Shahram Nazeri (Iran) - 1999

Daúde (Brasil) - 1998

David Wallumrød (Norge) - 2003

Davood Azad (Iran) - 1996

DCS (Storbrittania) - 2004

Dead Combo (Portugal) - 2014

Dead J (Kina) - 2006

Deepika (Pakistan/Norge) - 1996

Den Flygande Bokrullen (Sverige/Finland) - 2001

Den Sorte Skole (Danmark) - 2016

Dengue Dengue Dengue (Peru) - 2014, 2019

Derek Gripper (Sør-Afrika) - 2017

Derrick May & Dj Nuhhh! (USA/Norge) - 2017

Det Norske Kammerorkester og Eva Griñan (Norge) - 2010

Dhafer Youssef (Tunisia) - 2002, 2006, 2011

Dialogos - Rodolfo Mederos & Miguel Poveda (Argentina/Spania) - 2009

Diego El Cigala (Spania) - 2010

Dino Saluzzi Trio (Argentina) - 2013

Diom de Kossa (Elfenbenkysten) - 2011

Dizu Plaatjies (Sør-Afrika) - 1999

DJ 718 (Kina) - 2006

DJ 99 (Norge) - 2006 - 2011

DJ Bacalao (Colombia/Norge) - 2018, 2021

DJ Clock (Sør-Afrika) - 2015

DJ El-G (Argentina) - 2015

DJ Ipek & Akasha Crew (Tyrkia/Tyskland) - 2005

DJ JayPee (Norge) - 2010

DJ Malin (Norge) - 2000, 2001

DJ Marfox (Portugal) - 2014

DJ Mitmitta (Norge/Etiopia) - 2021

DJ Mojito (Norge) - 2010

DJ Nefertiti (Norge, Somalia) - 2016, 2017, 2018, 2019, 2021

Dj Nigga Fox (Angola) - 2014

Dj Prinsen Paulista (Norge) - 2017

DJ Ready D (Sør-Afrika) - 2001

DJ Ritu & The Asian Ecuation (India/Storbritannia) - 1998

DJ Shantel & Bucovina Club (Tyskland) - 2006

DJ Sternklang (Norge) - 2005

DJ Strangefruit (Norge) - 2006, 2017

DJ Sunshine (Norge) - 2000, 2001

DJ Yakuza & Murat Uncuoglu (Tyrkia) - 2006

DJDID - 2018, 2019, 2021

Django i 100 (Norge/Frankrike/Nederland/Romania) - 2010

Djenjoba (Norge) - 2001

Djivan Gasparyan (Armenia) - 1998

Dodo Tovoarimino - 2003

Dom La Nena (Brasil) - 2016

Don Martin (Norge) - 2017

Dr. L. Subramaniam (India) - 1997, 2001

Drum Drum Boys (Norge) - 1994

Dualist Inquiry + Lemäitre + Nucleya (India/Norge) - 2013

DuOud (Tunisia/Algerie/Frankrike) - 2003

Dutty Dior (Norge) - 2020

OWMF 2014 Ebo Taylor Lars Opstad 052
Ebo Taylor spilte på Cosmopolite under Oslo World 2014

Earl Zinger (Storbritannia) - 2003

Ebo Taylor (Ghana) - 2014

Eddy & Zino (Norge) - 2021

Edgar Albitres (Peru) - 2004, 2006

Edo Bumba (Sverige) - 1999

Eduardo Sedeño (Cuba) - 2007

Egyptian Musical Club (Egypt) - 1998

Eivind Aarset (Norge) - 2002

Electrocutango (Norge) - 2005, 2011, 2021

El Far3i (Palestina/Jordan/Libanon) - 2013, 2021

El Gusto (Algerie/Frankrike) - 2012

El Rass (Palestina/Libanon) - 2013

Eldbjørg Raknes babykonsert (Norge) - 2017

Eli Kristin H. Hagen (Norge) - 2000

Elin Kåven (Norge) - 2010

Elisabeth Vatn (Norge) - 2002

Elouard Michy (Marokko/Norge) - 1995,2005

Emel Mathlouthi & KORK (Tunisia/Norge) - 2016

Emil Karlsen & Lavré (Norge) - 2020

Emir Kusturica & The No Smoking Orchestra (Serbia) - 2008

Ensemble Musica Antigua (Spania) - 2002

Ensemble Samani & Karvan (Iran, India, Baluchistan) - 2001

Erik Hegdal (Norge) - 2005

Escalandrum feat. Elena Roger (Argentina) - 2017

Esma Redzepova (Makedonia) - 2007

Espen Rud (Norge) - 2005

Esperanza Fernández (Spania) - 2002

Estácio De Sá (Brasil) - 1996


Small Estrella Morente Oslo World2018 Lars Opstad 031 2
Estrella Morente avsluttet Oslo World, i Oslo konserthus, i 2018

Esteban Moreno (Argentina) - 1995

Estrella Morente (Spania) - 2007, 2018

EthioAction (Etiopia/Norge/Nederland/Sverige)
Maratonkonsert med bandleder Paal Nilssen-Love, Melaku Belay, Ethiocolor, The Ex og Mats Gustafsson - 2012

Ethio Stars (Etiopia) - 1994

Etta Scollo (Italia) - 2008

Etran Finatawa (Niger) - 2008

Eva Griñan & Det Norske Kammerorkester (Cuba/Norge) - 2010

Evigheten (Norge) - 2020

Ezzari (Norge) - 2017

Fabiana Silva (Brasil) - 2004

Facundo y Kely (Argentina) - 1998

Fahir Atakoglu (Tyrkia) - 2011

Faiz Ali Faiz (Pakistan) - 2004, 2009

FAKA (Sør-Afrika) - 2018

Family Fiesta Cubana med Interactivo, Alexandra Joner, Ruben Figueroa, elever fra Bjølsen skole, Günerløkka skoles musikkorps og musikkorps fra Sagene bydel (Norge/Cuba) - 2010

Fana Soro (Elfenbenkysten) - 1995

Fana Zulu (Sør-Afrika) - 1999

Fanfare Ciocarlia & Boban & Marko Marcovic Orkestar (Romania/Serbia) - 2011

Fant-Karl (Norge) - 2013

Farida and The Iraqi Maqam Ensemble (Irak) - 2007

Farmers Market (Norge) - 1997

Farmers Market feat. Giani Lincan & Minko Iliev (Norge/Romania) - 2016

Ferro Gaita (Kapp Verde) - 2009

Fathy Salama Group & Trygve Seim (Norge/Egypt) - 2006

Fatima (Sverige/Storbritannia) - 2014

Fatoumata Diawara Oslo World2018 Nuno Pissarra 12
Fatoumata Diawara har spilt på Oslo World tre ganger. Først som koristen til Oumou Sangaré, deretter som soloartist.

Fatoumata Diawara (Mali) - 2012/2018

Favela Chic Night (Brasil) - 2004

Federico Peña (Argentina) - 1995

Festival au désert i eksil (Mali/Albania) - 2013

Fikret Cesmeli (Tyrkia/Sverige) - 1999

Flavia Coelho (Brasil) - 2015

Flor Maria Fuentes Veldebenito (Italia) - 2001

FOOD feat. Prakash Sontakke & Eivind Aarset (Norge/India/Storbritannia) - 2010

Forza (Norge) - 2011

Francis Bebey (Kamerun) - 1995

Francis Kodzo (Ghana) - 2000

Fredfades (Norge) - 2020, 2021

Frikar - Hallgrim Hansegård (Norge) - 2015

Frode Haltli (Norge) - 2003

Fun-Da-Mental (Storbritannia) - 1998

Fun-Da-Mental, The Mighty Zulu Nation & X-Ray (Storbritannia/Sør-Afrika/Norge)

Furuset goes Bollywood med Rafaqat Ali Kahn & Bollywood Brazz Band (India/Pakistan/UK/Norge) - 2010

OWMF Gipsy Kings 2013 Lars Opstad 013
Gipsy Kings på Rockefeller i 2013

Gabacho Maroc (Marokko/Frankrike/Algerie) - 2019

Gaby Moreno (Guatemala) - 2012

Gandu & Gandu Circus (India/Norge) - 2012

Galaxy (Senegal/Finland)

Gangbé Brass band & Lo´Jo (Frankrike/Algerie/Benin)

Gamelan Shokbreker (Indonesia/Norge) - 2006

Gato Preto (Mosambik/Ghana) - 2012

Gawaher (Egypt/Sudan) - 2005

Gaye Su Akyol (Tyrkia) - 2018

Generasjon X-Ray (Norge) - 2013

George Michalache (Roamania) - 1996

Georgiana Keable (Norge) - 2002

Ghulam Muhammad (Pakistan) - 1998

GiddyGang (Norge) - 2021

Gilberto Gil (Brasil) - 2009

Gilles Peterson (Storbritannia/Frankrike/Sveits) - 2014

Gipsy Kings (Frankrike) - 2013

Giulia y Los Tellarini (Italia/Spania/Argentina) - 2010

Giselle Anne (Argentina) - 1997

Gito Baloi (Mosambik) - 1998

Gizelle Smith & The Mighty Mocambos (Tyskland/Storbritannia/Nigeria) - 2010

Gjermund Larsen & Esko Järvälä (Norge/Finland) - 2012

Gjertruds sigøynerorkester (Norge/Romania) - 1997

Gli Skapoli (Norge) - 1995

Gnawa Diffusion (Frankrike) - 1998

Golbang (Sverige/Iran) - 2004

Goran Bregovic and His Wedding & Funeral band (Balkan) - 2012

Gotan OWMF 2010 lars opstad 367
Gotan Project på Sentrum Scene i 2010

Gotan Project (Argentina/Frankrike/Sveits) - 2010

Graham Haynes (USA) - 2004

Gustave Zamblé (Elfenbenskysten) - 1995

Gustavo Naveira (Argentina) - 1997

Gustavo Pollastri (Argentina) - 1995, 2005, 2007

Guttorm Andreasen (Dj99) (Norge) - 2012

Habib Koite & Bamada (Mali) - 1996, 2004

Hada Raïna (Sverige/Algerie) - 1996, 2000

Hadiqa Kiani (Pakistan) - 2007

Hakim (Egypt) - 2003, 2011

Halla Bassam (Irak) - 2003

Hanne Tveter (Norge) - 2011

Hanggai (Kina/Mongolia) - 2010

Hannah Wosene Kvam (Norge/Etiopia) - 2007

Hans Rønningen (Norge) - 1997

Hans Fredrik Jacobsen (Norge) - 1998, 2000

Harald Skullerud (Norge) - 1999, 2001, 2002, 2003, 2004

Harold Lopez Nussa (Cuba) - 2008

Hariprasad Chaurasia (India) - 1994, 2003

Harpreet Bansal Band (Norge/India) - 2018

Hatuey (Cuba/Sverige) - 1997

Hector Bingert (Uruguay/Sverige) - 1996

Hector Meriles (Bolivia) - 2000, 2004

Heidi Dahlsveen (Norge) - 2000

Helge Nordbakken (Norge) - 2003

Hello Psychaleppo (Syria) - 2015

Henning Kraggerud/Bian Liunian (Norge/Kina) - 2007

Hibotep (Somalia) - 2019

Hilde Gaupås (Norge) - 2000

Hilde Brattli (Norge) - 2002

Hilde Knutsen (Norge) - 2000 - 2007

OWMF 2014 Hugh Masekela Lars Opstad 051
Hugh Masekela åpnet Oslo World 2014, på Sentrum Scene, sammen med Ole Edvard Antonsen & Mathias Eick

Hilde Rustad (Norge) - 2005

Hindi Zahra (Frankrike/Marokko) - 2010, 2015, 2019

Hiwá (Norge) - 2021

HKEEM "Låta som forandret verden" - 2020

Ho - Gaku (Japan) - 2000

Hoang Dat (Vietnam) - 1996

Hocus Pocus (Frankrike) - 2007

Homba (Norge) - 2001

Hossein Alizâdeh (Iran) - 2001

Houman Pourmehdi (Iran) - 1996

Houssein Omoumi (Iran) - 2001

Hugh Masekela (Sør-Afrika) - 2014

Hugo Diaz (Uruguay) - 1996

Hukwe Zawose (Tanzania) - 1994

Hulbækmo & Jacobsen familieorkester (Norge) - 2020

Hunee (Tyskland) - 2018

OWMF 2014 Huun Huur Tu Lars Opstad 008
Huun-Huur-Tu spilte på Oslo World både i 2009 og 2014

Huun-Huur-Tu (Tuva) - 2009, 2014

Ibaaku (Senegal) - 2017

Ibeyi (Frankrike/Cuba) - 2018

Ibrica Jusic & Elvis Stanic Group (Kroatia) - 2004

Igor Dunderovic og Fetterforeningen (Bosnia & Herzegovina, Bulgaria, Norge, Romania, Serbia) - 2017

Ijhaman Levi, Mr. Perfect, Niko D, Admiral P & Supermanna (Jamaica/Norge) - 2012

Il Circo (Italia) - 2004

Illapu (Chile) - 2012

Imam Baildi (Hellas) - 2011

Imarhan (Algerie/Mali) - 2013

Indra Lorentzen (Norge) - 1997

Inga Juuso (Norge) - 2006, 2008

Ingrid Lorentzen (Norge) - 2000

Interactivó (Cuba) - 2010

Inti (Bolivia) - 1994

Isak Oslo World2018 lars Opstad 016
ISÁK gikk rett fra stjernekampseier til et fullstappet Blå i 2018

Ionuț Galani (Romania) - 2013

ISÁK (Norge) - 2018

Islam Chipsy (Egypt) - 2014

Iyeoka (Nigeria/USA) - 2013

I-voice + Samm (Palestina, Libanon, Jordan) - 2010

Jabbar Karyagdy Mugam Ensemble (Aserbajdsjan) - 2000

Jai Shankar (Norge/India) - 1994, 1995, 1998, 2003

Jambinai & Black String (Korea) - 2013

Jamil Ahmad Magsi (Pakistan) - 1998

Jana Winderen (Norge) - 2005

Janne Talstad (Norge) - 2002

Javid Afsari Rad (Iran/Norge) - 1997, 1998, 2013, 2020, 2021

Javid/Huse/Færden "Ursang" (Norge/Iran) - 2021

Jawn Rice (Norge) - 2021

Jasper Vee (Altin Gün) (Nederland) - 2021

Jean Emilien (Madagaskar) - 1994

Jigme Drukpa (Bhutan) - 1997

João Bosco (Brasil) - 1995

Joaquín Grilo & Dorantes - ”Leyenda Personal” (Spania/Norge) - 2012

Johan King Silverhult (Sverige) - 2000

John-Robert Handal (Palestina) - 2004

Joi (Storbritannia) - 1998

Jon Anders Halvorsen (Norge) - 2003

Jon Balke "Siwan" (Norge/Iran/Marokko) - 2017

Jonas Benyoub (Norge) - 2017, 2021

Jonas Roman Cadena (Mexico) - 2005

Jorge Cordero y los Gran Daneses (Danmark/Cuba) - 1999

Jowaa (Ghana) - 2017

Jozi Nights (Norge/Sør-Afrika/Bolivia/Sverige) - 2018

Juan Carlos Ortega (Cuba) - 2006

Juan Carlos Cáceres (Argentina) - 2008

Juan Jose Mosalini et son grand orchestre (Argentina/Frankrike) - 1994, 1999

Juan Pablo Torres (Cuba) - 1996

Juan Saavedra Kompani (Argentina) - 2015

Juba (Storbritannia) - 2021

Julie Mourillon (Dominikanske Republikk) - 1995

Justin Vali (Madagaskar) - 1994, 2003

JuJu - Justin Adams & Juldeh Camara (England/Gambia) - 2011

Kajsa Balto (Norge) - 2021

Katia Guerreiro (Portugal) - 2009

K´Naan (Somalia) - 2006

Kale (Tsjekkia) - 2000

Kamkars (Kurdistan) - 2001

ALGERIE OWMF 2014 Khaled Lars Opstad 077 1
Khaled har spilt på Oslo World tre ganger - i 2004, 2009 og 2011

Kampire (Uganda) - 2018

Kanda Bongo Man (Zaire) - 1994

Kandia Kouyaté (Mali) - 1999

Kardes Türküler (Turkia) - 2008

Kapa Dêch (Mosambik) - 1998

Kapteinen (Norge) - 2020

Kari Bremnes (Norge) - 1995, 2003, 2018

Kari Rolland (Norge) - 2000

Karim Ziad (Algerie/Frankrike) - 2003

Karima Nayt (Algerie) - 2012

Karl Seglem (Norge) - 2007

Karvan (Iran/Pakistan) - 1998

Katrine Buvarp (Norge) - 1997

Kavita Krishnamurti (India) - 2001

Kenneth Ekornes (Norge) - 2006

Kenneth De Gala (Norge) - 2005

Khaira Arby (Mali) - 2015

Kim Durbeck (Norge/Vietnam) - 2016, 2021

Khaled (Algerie/Frankrike) - 2004, 2009, 2014

Khaya Mahlangu (Sør-Afrika) - 1999

Khyam Allami (Irak) - 2013

Kifu Mitshuhashi (Japan) - 2000

Kilimanjaro (Norge/Gambia/Botzwana) - 1994

Kim Sinh (Vietnam) - 1994

Kimmo Pohjonen (Finland) - 2003

Kinematik (Libanon) - 2017

King Ayisoba (Ghana) - 2017

Kirsten Bråten Berg (Norge) - 1996, 2000, 2008

Kirsten Opstad (Norge) - 2001

Kjetil Kielland-Lund (Norge) - 1995

Klubb Juicy (Norge) - 2012

Klubb Kannibal (Norge) - 2013

Knut Alfsen (Norge) - 2005

Knut Kristiansen (Norge) - 1996

Knut Reiersrud (Norge) - 1997, 2003, 2013, 2020

Kode59 (Norge) - 2021

Kofi Kumordizie (Ghana) - 1995

Kohinoor (Norge) - 2004, 2006

KORK (Norge) - 2012, 2013, 2016, 2021

Kottarashky Live Band (Bulgaria) - 2010

Kouame Sereba (Elfenbenskysten) - 1995, 1996, 1997, 1999, 2001, 2003, 2019

Kristin Asbjørnsen (Norge) - 2000, 2016

Kristin Skaare (Norge) - 1997

Kronos Quartet (USA) - 2012, 2018

Kumar (Cuba) - 2009

Kvam & Hammerø: Voodoo Soup (Norge) - 2014

FB Marcos Valle OWMF2015 Lars Opstad 003
Marcos Valle på Parkteatret i 2015

LA-33 (Cuba) - Colombia

La Brigida Orquesta (Chile) - 2019

La Descarge (Norge/Cuba) - 1997

La Zittelle (Norge) - 1995

Lars Johansen (Norge) - 2000, 2004

Lars Stork (Danmark) - 1999

Latin Sound (Norge) - 1995

Latlateh (Syria) - 2016

Lavleen Kaur (India) - 2002, 2003, 2005

Làzaro Gòmez (Cuba) - 2007

Le mystère des voix bulgares (Bulgaria) - 1994

Le Vent du Nord
(Canada) - 2018

Leagus & Nordnorsk jazzensemble (Norge) - 2021

Lena Willemark (Sverige) - 2000

Les Ballets Africains (Guinea) - 1995

Levi Oi (Tyskland/Vietnam) - 2021

Levon Minassiam (Armenia) - 1997

Lilja (Norge) - 2020

LINA_RAÜL Refree (Portugal/Spania) - 2021

Linda Jansom Lothe (Norge) - 2003

Liniker e os Caramelows (Brasil) - 2019

Linn Korsjøen (Norge) - 2001

Lisbeth Wathne Svinø (Norge) - 1997

Ljiljana Buttler (Bosnia-Herzegovina) - 2003

Los de Abajo (Mexico) - 2002

Los Plantronics (Norge) - 2014

Los Plantronics, Hola Ghost og The Münsters (Norge/Danmark/Sverige) - 2012

Lotus (Norge/Nigeria) - 2013, 2017

Louam (Norge) - 2020

Louis Mhlanga (Sør-Afrika) - 1999, 2007

Löv (Norge) - 2020

Lucas Santtana (Brasil) - 2012

Luciano Supervielle (Bajofondo) (Uruguay) - 2017

Luis Gutierrez (Chile) - 2006

Lungiswa Plaatjie (Sør-Afrika) - 2003

Macaco (Spania) - 2006

Madame Gandhi (USA/India) - 2017

Madhavi Mudgal (India) - 1998

Mashrou Leila OWMF2016 Bilge Oner 6424
Mashrou Leila på Sentrum Scene i 2016

Madjid Khaladj (Iran) - 2001

Madras Percussion Ensemble (India) - 1997

Mahgrebfunk (Norge/Marokko) - 2009

Mahsa Vahdat (Iran) - 2003, 2009, 2011, 2016, 2018

Mahmoud Ahmed (Etiopia) - 2008

Majãz (Syria/Norge) - 2018

Majid Hesabi (Iran) - 1998

Majorstuen (Norge) - 2020

Makkam (Hellas) - 1996

Makonde (Uganda/Zaire/Sverige) - 1994

Mamani Keita & Nicola Repac (Mali/Frankrike) - 2007

Mamborama (Norge) - 1995

Manolito Simonet y su Trabuco (Cuba) - 1996, 2011

Maraca (Cuba) - 2004

Marcos Valle (Brasil) - 2015

Mari Boine (Norge) - 2007, 2013, 2015

Mari Boine & KORK (Norge) - 2013

María José Llergo (Spania) - 2021

Maria Sollie (Norge) - 1997

Marina Satti (Hellas) - 2021

Marinah (Spania) - 2014

Marja Mortensson, Daniel Herskedal & Trondheimsolistene (Norge) - 2019

Mark Ernestus pres. Jeri-Jeri (Senegal/Tyskland) - 2013

Mariachi Sol de Oslo (Norge) - 2020

Marilyn Manzur (Danmark) - 2000

Mariza (Portugal) - 2008

Maarja Nuut feat. Hendrik Kaljujärv (Estonia) - 2017

Marjan Vahdat (Iran) - 2003, 2018

Martirio & Son de la Frontera (Spania) - 2006

Maryam Mursal (Somalia) - 1997

Minnenes Melodi OWMF2016 Lars Opstad 17
Minnenes melodi, en hyllest til Inga Juuso, i operaen

Maryam Saleh (Egypt) - 2013

Maurice Louca (Egypt) - 2013, 2014

Mashrou Leila (Libanon) - 2016

Matt Corby (Australia) - 2012

Mattis Myrland (Norge) - 2009

Maxida Märak (Sverige) - 2015, 2019

Mayra Andrade (Kapp Verde) - 2013

Mazen Kiwan (Libanon) - 2004

Mbongwana Star (Kongo) - 2015

Mahwash (Afghanistan) - 2008

Mdou Moctar (Niger) - Niger

ME:MO (Kina) - 2006

Melingo (Argentina/Frankrike) - 2006, 2014

Meridian Brothers (Colombia) - 2018

MHD (Frankrike) - 2016

Michael Nielsen (Danmark) - 1999

Michel Masa (Cuba) - 2003

Minyo Crusaders Oslo World2019 Lars Opstad 106
Minyo Crusaders på Nasjonal Jazzscene i 2019

Michy Mano (Marokko/Norge) - 2009

Midival Punditz (India) - 2011

Miguel Poveda (Spania) - 2009

Miki N´Doye (Gambia/Norge) - 1994, 1995, 2006

Mikkel Gaup (Norge) - 2007

MINA (Ecuador) - 2017

Minnenes melodi - en hyllest til Inga Juuso m/ Mari Boine, Sofia Jannok, Sara Marielle Gaup Beaska, Ulla Pirttijärvi, Niko Valkeapää, Leif Isak E. Nilut, Iŋgor Ántte Áilu Gaup, Anders P. Bongo, Steinar Raknes, Roger Ludvigsen, Håvard Lund, Gunnar Augland, Harald Skullerud og Patrick Shaw-Iversen - 2016

Minyo Crusaders (Japan) - 2019

Miriam Makeba (Sør-Afrika) - 1996, 1997

Mísia (Portugal) - 2005

Miss Bolivia (Argentina) - 2015

Miss Tati (Norge) - 2015, 2021

Miss Tati's Eyemba
(Norge) - 2021

Mobilegirl (Tyskland) - 2021

Moddi & Trondheimsolistene (Norge) - 2016

Mohammad Reza Shadjarian (Iran) - 1998

Mola Sylla (Senegal) - 2000

Monâjât Yultchieva (Usbekistan) - 1999

Moonchild Sanelly Oslo World2018 Lars Opstad 018
Mzansi Pride med Moonchild Sanelly, FAKA og Nakhane i 2018

Monica Ifejilika (Norge/Nigeria) - 2014

Moonchild Sanelly (Sør-Afrika) - 2018

Morena Leraba (Lesotho) - 2019

Moscow Art Trio (Russland) - 2000

Mouctar Doumbouya (Guinea) - 1995, 1999, 2001

Moussa Diallo & The Kekeleliba Project (Mali/Sverige) - 2001

Muchachito Bombo Infierno (Spania) - 2005

Munma (Libanon/Palestina) - 2013

Musti (Norge) - 2020

Mynta (India/Sverige) - 1997

Mzansi Pride m/ FAKA, Nakhane, Moonchild Sanelly & Jozi Nights - 2018

Najat Aatabou (Marokko) - 2007

Nakhane (Sør-Afrika) - 2018

Nanae Yoshimura (Japan) - 2000

Naser Shamma (Irak) - 2001

Nastia (Ukraina) - 2016

Natacha Atlas (Storbritannia/Egypt) - 2000, 2001, 2019

Natnael (Norge) - 2020

Nattelys jamsession - 2019

Nazarenes (Eritrea) - 2002

Nego Moçambique (USA) - 2013

Nelson Angelo (Brasil) - 1995

New Tango Orquesta (Sverige) - 2005

Nico D (Norge) - 2011, 2012, 2020

Nicola Cruz (Ecuador) - 2015

Nicolas Repac (Frankrike) - 2007

Nihiloxica (Uganda) - 2019

Niko Valkeapää (Sápmi) - 2004, 2008, 2012

Nils Olav Johansen (Norge) - 1996

Nils Petter Molvær (Norge) - 1995

Nils Økland & Sigbjørn Apeland (Norge) - 2011

Niña Dioz (Mexico) - 2011

Njava (Madagaskar) - 1996

Nneka (Nigeria/Tyskland) - 2011

Nordic Namgar (Norge/Russland/Finland) - 2014

Noridine Fellah (Mexico) - 2008

Nordjordet (Norge) - 2018

Nortec Collective (Frankrike) - 2005

Nosizwe (Norge/Sør-Afrika) - 2012/2020

Nosizwe "Mor av en nasjon" (Norge/Sør-Afrika) - 2020

Nouvelle Vague (Frankrike) - 2005

Noura Mint Seymali (Mauritania) - 2016

Nuru Kane & Bayefall Gnawa (Senegal/Marokko/Frankrike) - 2010

Oligarkh (Russland) - 2016

Omar Souleyman OWMF2016 Jonathan Vivaas Kise 1
Omar Souleyman på Blå i 2016

Ojos de Brujo (Spania) - 2003, 2009

Ola Stinnebom (Norge) - 1997

Olav Torget (Norge) - 2001

Ole Vik (Norge) - 1997

Omar Sosa & Yilian Canizares (Cuba) - 2018

Omar Souleyman (Syria) - 2016

Omara Portuondo (Cuba) - 2008

Omar Sosa (Cuba) - 2002, 2018

OMVR (Norge) - 2015

On Your Feet (Irland) - 2004

Onom Agemo & the Disco Jumpers (Tyskland) - 2015

Orange Blossom (Frankrike/Algerie) - 2007

Orchestre National de Barbès (Frankrike/Marokko/Algerie) - 1997, 2018

Orquesta Típica Fernandez Fierro (Argentina) - 2015

Orpheu the Wizard (Nederland) + Øyvind Morken (Norge) - 2017

Oumou Sangaré (Mali) - 1997, 2009, 2018

Oumou Dioubate (Guinea) - 1999

Oscar D'Leon (Venezuela) - 2012

Oslo Kammerkor m/ gjester (Norge/India) - 2008

Ouso Leigh (Norge) - 2020

Owiny Sigoma Band (Kenya/Storbritannia) - 2013

OY (Ghana/Sveits) - 2014

P.O.etry (Storbritannia) - 1998

Paal Nilssen-Love Circus (Norge) - 2020

Paco de Lucia (Spania) - 2006, 2011

Palvan Mazar (Baluchistan) - 1995

Paolo Fresu (Italia) - 2002, 2010

Paolo Vinaccia (Italia) - 1995, 1997, 2002

Papa Wemba (Zaire) - 1995

Parissa & Dastan Ensemble (Iran) - 2002, 2005

Patrick Maire (Frankrike/Norge) - 2001

Paulito F.G y su Èlite (Cuba) - 2003

Pedro Toro (Bolivia/Norge) - 2001

Per Jørgensen (Norge) - 2002

Per Lindval (Sverige) - 1998

Paco de Lucia OWMF2011 Lars Opstad 196
Legendariske Paco de Lucia avsluttet Oslo World i 2011

Per Martinsen (Norge) - 2006

Per Oddvar Johansen (Norge) - 2003

Per Willy Aaserud (Norge) - 2000, 2002, 2004

Per Zanuzzi (Norge) - 2005

Pet Conspiracy (Kina) - 2010

Peter Nalitch & Friends (Russland) - 2010

Peter Ralchev (Bulgaria) - 1996

Pink Martini (USA) - 2005

Plaza Francia feat. Müller & Makaroff (Gotan Project) & Catherine Ringer (Rita Mitsouko) (Frankrike/Sveits/Argentina) - 2015

Poing & gjester (Norge) - 2005

Pongo (Portugal/Angola) - 2021

Project90 (Norge) - 2021

Puerto Candelaria (Colombia) - 2016

Pussy Riot (Russland) - 2012

På Pynté (Norge) - 2019

Queendom (Norge) - 2000, 2005, 2007

Qurban Ali Niazi (Pakistan) - 1997

Rachid Taha (Algerie) - 2007

Radio Tarifa (Spania) - 2002

Rafael Sida (Mexico/Sverige) - 1996

Ragatronik (India/Norge) - 2004

Ragnhild Furebotten (Norge) - 2013

Ragnhild Mo (Norge) - 2001

Raja Bahijan (Pakistan) - 1997

Rama Vaidyanathan (India) - 1997

Ras Nas (Tanzania/Norge) - 1997, 2007

Ray Phiri (Sør-Afrika) - 1998

Raymond Sereba (Elfenbenskysten) - 1997, 1999, 2000, 2002, 2004, 2005, 2006, 2007

RE:Orient Club (Sverige) - 2001, 2003

RE:Orient Club goes Maghreb / NAAB (Sverige/Frankrike) - 2002

Real Ones - Misa Criolla (Norge) - 2020

Recycler (Frankrike/Storbritannia) - 2000

Renate Alsing (Norge) - 1997

Réné (Elfenbenskysten) - 1995

Reolô (Norge) - 2021

Ricardo Sanchez (Bolivia)Norge) - 1995, 2004

Richard Hamer (Tyrkia) - 2006

Richard Danquah (Ghana) - 2000

Rim Banna (Palestina) - 2003, 2011

Rim Banna minneskonsert m/ Ministry of Dub-Key, Kari Bremnes, Bugge Wesseltoft, Sverre Indris Joner, Tania Saleh, Marthe Valle og Solveig Slettahjell - 2018

Risgar Koshnau (Kurdistan) - 1995

Ritmo Latino (Norge) - 1997

Robertinho Silva (Brasil) - 1995

Robi (Frankrike) - 2021

Rodolfo Mederos (Argentina) - 2009

Rohini Sahajpal (India/Norge) - 1995, 2003

Rokia Traore (Mali) - 2000, 2013

Ross Daly (Storbritannia) - 2002

Rossy de Palma "Love, Travel, Resilience" (Spania) - 2017, 2019

Ruzh (Norge) - 2021

Sabzal Sami (Baluchistan) - 1995

Sadio Cissokho (Senegal) - 1998

Sagn & Arv: Arild Andersen, Kirsten Bråten Berg, Bendik Hofset, Georg Wadenius, Paolo Vinaccia - 2008

Sakina Ismailova (Aserbajdsjan) - 2000

Salif Keita (Mali) - 1999, 2003, 2016

Salar Aghili & Javid Afsari Rad "Sarvestan" (Iran/Norge) - 2006

Salvador Machaca (Peru) - 2006

Samba Fall (Senegal) - 2007

Sam Mighty Sam & Mahsa Vahdat "Scent of Reunion" (Iran/Norge/USA) - 2009

Samsaya (Norge) - 2002

Sanjally Jobarteh (Gambia) - 1997

Sarah Camille (Norge/Martinique) - 2015, 2021

Sara Correia (Portugal) - 2019

Sarah Jane Summers, Juhani Silvola & Oslo kammerorkester (Skotland/Norge) - 2020

Sara Tavares (Kapp Verde/Portugal) - 2006

Tribute to Rim Banna Oslo World2018 Lars Opstad 060
Minnekonsert for Rim Banna med Ministry of Dub-Key, Kari Bremnes, Bugge Wesseltoft, Sverre Indris Joner, Tania Saleh, Marthe Valle og Solveig Slettahjell i 2018

Saribuz - 1995

Savina Yannatou (Hellas) - 2003

Sekou Keita (Senegal) - 1998

Sekouba Bambino (Guinea) - 1999

Selma & Ibou (Norge/Senegal) - 2020

Señor Coconut (Tyskland) - 2006

Sergio Gonzales (Cuba/Norge) - 2007

Sérgio Pilar (Brasil) - 2004

Seu Jorge (Brasil) - 2004

Seun Kuti's Egypt 80 (Nigeria) - 2007

Sexteto Dragone (Argentina) - 1998

Sexteto Tropical (Cuba/Norge) - 1998

Sezen Aksu (Tyrkia) - 2011

Shafaat Ahmed Khan (India) - 1996

Shahzad Ghufoor (Pakistan) - 2006

Shaihan (Pakistan) - 1997

Shaukat Ali (Pakistan) - 1994

Sheldon Blackman (Norge/Trinidad & Tobago) - 2014

Shivkumar Sharma (India) - 1996, 2003

Shkoon (Tyskland/Syria) - 2018

Shri and DJ Badmarsh (India/Storbrittania) - 2007

Shri Lal Sahaipal (Norge/India) - 1995, 2004, 2005, 2006, 2007

Shri Mithilesh Kumar Jha (India) - 2006

Sidestepper (Storbritannia) - 1999

Sidiki Camara Group (Mali/Norge) - 2016, 2020

Sigbjørn Rua (Norge) - 2005

Sigurd Hole "Roraima" - 2020

Silent Forces (Pakistan/Norge) - 2002

Silvia Perez Cruz (Spania) - 2015, 2019

Sima Bina (Iran) - 1997

Simbi (Haiti/Sverige) - 1997, 1998

Simphiwe Dana (Sør-Afrika) - 2007

Singateh (Norge/Gambia) - 2020

Sinikka Langeland (Norge) - 1997

Sister India (Storbritannia/India) - 2000, 2003

Sisu & Naadro (Norge/Sri Lanka) - 2013

Sitara Shah (Pakistan) - 1997

Sivan Perwer (Kurdistan) - 2004

Siwan Jadid - 2012

Skip & Die (Nederland/Sør-Afrika) - 2013

SKRUK & syriskortodokse munker (Norge/Syria) - Norge/Syria

Sku M´Balax (Senegal/Elfenbenskysten/Norge) - 1998

Sofanyama (Norge/Gambia) - 2022

Sokoko (Burkina Faso) - 2010

Stanley Clarke OW2017 Jonathan Vivaas Kise 6 1
Stanley Clarke på Nasjonal Jazzscene i 2017

Sol Escobar (Spania) - 2021

Solfrid Molland Trio (Norge/Romania) - 2013

Solidaritetskonsert for Beirut m/ Frida Ånnevik, Moddi, Majãz, Trygve Seim, Frode Haltli, KORK, Unge Beirut, Inger Hannisdal, Oddrun Lilja, Yasmine Hamdan, Bachar Mar-Khalifé og Haïg Sarikouyoumdjian - 2020

Solo Cissokho (Senegal) - 1995, 1996, 1997

Solo Diarra (Burkina Faso) - 2010

SoloN'Ibou (Norge/Burkina Faso/Senegal) - 2018

Son de la Frontera (Spania) - 2006

Sondre Bratland (Norge) - 1997

SonEra (Sverige/Cuba) - 2002

Songs in the mist (Iran/Norge) - 2016

Sonora Cimarrón (Norge) - 2009

Souad Massi (Algerie/Frankrike) - 2004, 2014

Speech Debelle (Storbritannia) - 2010

SPFDJ (Tyskland) - 2021

Spoek Mathambo (Sør-Afrika) - 2017

Skaidi (Norge) - 2008

Staff Benda Bilili (Kongo) - 2009

Stanley Clarke (USA) - 2017

Steffen Sørum (Norge) - 2002

Steinar Opstad (Norge) - 2002

Steinar Ofsdal (Norge) - 1996

Stella Chiweshe (Zimbabwe) - 1994

Stella Mwangi (Norge) - 2016

Stian Carstensen (Norge) - 1995, 1996, 1998, 2020

Stian Carstensen & Romkameratene (Norge/Romania/Bulgaria) - 2021

Stockholm Folk Big Band (Sverige) - 1998

Stockholm Soneros (Sverige/Cuba) - 2000

Sudan Dudan (Norge) - 2012

Suhrab Fakir (Pakistan) - 1996

Sultan Mohammad (Pakistan) - 1997

Sultana Linda Minasyan (Tyrkia) - 2007

Sunara (Sri Lanka) - 2016

Suntharamoorthy Kanesan (Sri Lanka) - 2006, 2007

Super Khoumeissa (Mali) - 2013

Susanna feat. Giovanna Pessi, Ida Hidle & Erlend Apneseth "Go Dig My Grave" (Norge/Sveits) - 2017

Susana Baca (Peru) - 2000

Svarta Safirer (Sverige/Makedonia) - 2003

Sveinung Hovensjø (Norge) - 1995

Sverre Indris Joner (Norge) - 1994, 2007, 2018, 2019, 2021

Tabanka Dance Ensemble - 2013/2018/2019

Taksim Trio (Tyrkia) - 2013

Tamer Abu Ghazaleh (Palestina) - 2013

Tania Saleh (Libanon) - 2018

Tango for tre (Norge) - 1994

Tango Seducción (Argentina) - 2001

Tanhatu Marimba Ensemble (Norge) - 2003

Tanjaret Daghet (Syria/Libanon) - 2014

Taraf de Haïdouks (Romania) - 2013

Tassili (Algerie/Norge/Marokko) - 2003

Tatunane (Tanzania) - 1995

Tchando (Danmark) - 1996

Tekameli (Frankrike) - 1999

Temur (Norge) - 2020

Teofilo Chantre (Kapp Verde) - 1996

Teresa Salgueiro (Portugal) - 2015

Terje Isungset (Norge) - 1999

Teta (Madagascar) - 2013

Thamilini Sivalingam (Sri Lanka/Norge) - 2004, 2006, 2007

Thanh Than Hien (Vietnam) - 1996

The brother moves on (Sør-Afrika) - 2014

The Ex (Nederland) - 2012

The Great Departed (Libanon) - 2017

The Indian Core (India/Norge)

The Mostar Sevdah Reunion (Bosnia-Herzegovina) - 2003

The Sabri Family (India) - 2007

The Shrine Synchro System (Storbritannia) - 2001

The Wailers (Jamaica) - 2005

Titi Robin (Frankrike) - 2001, 2009

Thomas Hildebrand (Norge) - 2003

Thomas Strønen feat. Prakash Sontakke & Aditya Kalyanpur "Time is a blind guide" (Norge/India) - 2018

Throes + The Shine (Angola/Portugal) - 2013

Tiken Jah Fakoly (Elfenbenskysten) - 2003, 2008

FB Pussy Riot OWMF Lars Opstad 0617 Edit
Pussy Riot i 2012

Timbuktu & Damn (Sverige) - 2006

Tinariwen (Sahara/Mali) - 2009/2019

Tobi Aissa (Marokko/Norge) - 2006

Tommy Tee (Norge) - 2001

Tone Ringen (Norge) - 1995

Tone Hulbækmo (Norge) - 1998, 2000, 2020

Toni Usman (Norge/Pakistan) - 2002

Tony Martinez y su salsa Cubana (Cuba) - 1999

Tony Allen (Nigeria/Storbritannia) - 2002, 2009

Toto La Momposina (Colombia) - 2000

Toumani Diabaté & the Symmetric Orchestra (Mali) - 2006

Toumani Diabaté & KORK (Mali/Norge) - 2009

Toups Bebey (Kamerun/Frankrike) - 1999

Tove Karoliussen (Norge) - 2007 - 2021

Tribute to Cesaria Evora m/ Elida Almeida, Lura, Nancy Vieira og Lucibela (Kapp Verde) - 2019

Tribute to Rim Banna (Palestina) - 2018

Trio da Kali & Kringkastingsorkestret (Mali/Norge) - 2021

Trio Joubran (Palestina) - 2018

Trio Mocoté (Brasil) - 2002

Trio Preto & Brazz Bros (Norge/Brasil) - 2013

Tristes Tigres (Sverige/Spania) - 2007

Troia (Turkia/Norge/Ungarn) - 1994

Trygve Seim - Rumi Songs (Norge/Sverige) - 2014

Tumi & the Volume (Sør-Afrika) - 2008

Tumi aka Stogie T (Sør-Afrika) - 2017

Tøyen Holding (Norge) - 2020

Utopian Lullabies Oslo World2019 Fotograf 104
Rossy De Palma, Silvia Perez Cruz, Natacha Atlas, Hindi Zahra, Ayo, Liniker Barros og Ane Brun åpnet Oslo World 2019

U.D.I (Norge) - 2009

Undergrunn (Norge) - 2021

Unge Beirut (Norge) - 2021

Unni Løvlid (Norge) - 2006

Uriel Seri (Elfenbenskysten) - 2005, 2006

Utopian Lullabies m/ Rossy De Palma, Hindi Zahra, Natacha Atlas, Silvia Pérez Cruz, Ane Brun, Ayo, Liniker, Sverre Indris Joner - 2019

Vagabond Crew (Frankrike) - 2003, 2004

Valkyrien (Norge) - 2007, 2017

Världens Band (Sverige) - 2015

Vassvik (Norge) - 2017

Vasuky Jayapalan (Sri Lanka) - 2004, 2005, 2006, 2007

Vera Bila (Tsjekkia) - 2000

Victory Sonqoba Theatre Company (Sør-Afrika) - 2003

Vigdis Hjorth (Norge) - 2002

Viktor Tsvetkova (Russland) - 2000

Vincente Amigo (Spania) - 1997

Vishwa Mohan Batt (India) - 1999

Victoria Abril (Spania) - 2008

Vieux Farka Touré (Mali) - 2013

Vocal Sampling & Señor Coconut (Cuba/Tyskland)

Voggesanger fra Ondskapens akse (Palestina/Iran/Norge) - 2003

Vusi Khumalo (Sør-Afrika) - 1999

Vusi Mahlasela (Sør-Afrika) - 1999

Vusi Mahlasela & Louis Mhlanga
(Sverige/Sør-Afrika) - 1999

Värtinä (Finland) - 2007

Wafa Zaghal (Jerusalem) - 2004

Wagëblë (Senegal) - 2005

Walid al-Kubaisi (Irak/Norge) - 2002

WASL trio (Palestina/Frankrike/Sveits) - 2015

Wassim Issa (Palestina) - 2004

Witchtrap (Colombia) - 2014

White Fort (Irkutsk) - 1998

William Kouam Djoko (Nederland/Kamerun) - 2015, 2016

Women Unite & The Brazz Brothers (Sør-Afrika/Norge) - 2003

X Plastaz (Tanzania) - 2005

Xylouris White (Hellas/Australia/Brasil) - 2017

Yair Dalal (Israel) - 1994

Yebo Choir (Norge) - 2010

Yancoumba Diomande (Elfenbenskysten) - 1995, 1997

Yasmin Levy (Israel) - 2006

Yasmine Hamdan (Libanon/Frankrike) - 2017

Yat-Kha (Tuva) - 2005

Yilian Canizares (Cuba) - 2016, 2018

Youmna Saba (Libanon) - 2016

Zap Mama (Belgia) - 2004

Zee (Norge) - 2020

Zenzile (Frankrike) - 2006

Zhang Zhulian (Kina/Norge) - 1995

Zhou Huilin (Kina) - 1995

Zulunavia (Norge/Sør-Afrika) - 2006

Zuzuka Poderosa (Brasil)

ZZK Records (Argentina) - 2015

Øyonn Groven Myhren (Norge) - 2006

Øystein Greni (Norge) - 2011

Øystein Vesaas (Norge) - 1997

Øyunn (Norge) - 2017

Øyvind Gravdal (Norge) - 2000